21 maja to ważny dzień dla całej społeczności parafii w Wysokiej. 150 lat temu na terenie sołectwa leżącego w Gminie Szydłowiec wzniesiono kościół pw. św. Mikołaja.

Więcej o: Jubileusz w Wysokiej

22 maja br. odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 78. Rocznicy Bohaterskiej Śmierci Żołnierzy AK z Oddziałów „Roberta” i „Rozłoga” poległych w maju 1944 roku w walce z niemieckim okupantem.

Więcej o: 78. Rocznica Bohaterskiej Śmierci...

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku – Kamiennej informuje o utrudnieniach w ruchu kolejowo – drogowym w ciągu drogi powiatowej nr 4016W Sadek – Zbijów.

Więcej o: Utrudnienia w ruchu kolejowo –...

16 maja rozpoczęto roboty budowlane związane z budową 23 miejsc postojowych oraz chodnika przy ul. Wschodniej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa miejsc postojowych i chodnika na działkach gminnych nr 4205 i 5704/6".

Więcej o: Prace przy ulicy Wschodniej

Serdecznie zapraszamy na recital wokalno-instrumentalny pod tytułem „THANK YOU FOR THE MUSIC” w wykonaniu Marty Kingi Choraczyńskiej, który odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 w Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku.

Więcej o: Recital wokalno-instrumentalny w...

Zdjęcie z Niedzieli Palmowej. Na tle szydlowieckiego ratusza ustawiła się delegacja: Burmistrsz Szydłowca, Zastępca Burmistrza, Radni Miejscy i Powiatowi i Starosta szydłowiecki. Obok stoją księża i ministranci z św. Zygmunta w Szydłowcu i Osiołek Palmowy.

Niedziela Palmowa ma w Szydłowcu bardzo długą historię. Urząd Miejski po dwóch latach lockdownu, postanowił przywrócić, choć część, dawnej atmosfery, która towarzyszyła temu dniu.

Więcej o: Niedziela Palmowa - Kiermasz...

Zdjęcie przedstawiające książkę Skarby kultury ludowej mieszkańców ziemii szydłowieckiej

Wczoraj w sali kameralnej szydłowieckiego zamku, odbyła się promocja najnowszej książki Pani Ireny Przybyłowskiej -Hanusz „Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej”.


Więcej o: Premiera książki "Skarby kultury...

Okładka książki Pani Ireny Przybyłowskiej hanusz, "Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej" Na niej, prócz napisu, zajduje się: na dole malutka panorama Szydłowca, a nad nią para w stroju ludowym, głów nie widać, bo są zacienione"

„Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej” jest zbiorem opowiadań zebranych przez Panią Irenę Przybyłowską - Hanusz.


Więcej o: Premiera książki Przybyłowskiej - Hanusz

W ramach wsparcia finansowego z MEiN Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku otrzymała 2619 zł.

Więcej o: Wsparcie finansowe z MEiN otrzymała...

W ramach wsparcia finansowego z MEiN Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu otrzymała 15 000 zł.

Więcej o: Wsparcie finansowe z MEiN otrzymała...

Pierwszy semestr roku 2021/2022 już za nami. Tradycyjnie jest to czas na podsumowanie wyników w nauce i przyznanie stypendiów naukowych dla wyróżniających się uczniów.

Więcej o: Stypendia za wybitne wyniki w nauce

Labolatorium

Szkoły prowadzone przez Gminę Szydłowiec z dofinansowaniem w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej o: Laboratoria Przyszłości

Zdjęcie przedstawia zawodników z UKS KK „MUSHIN” Szydłowiec z pucharami za zdobyte miejsca. Obok nich stoi trener, sensei Robert Wyciszkiewicz.

W dniu 7 maja br. w Józefowie odbył się XXIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Do walki stanęło 470 zawodników z 40 klubów karate z Polski, Łotwy, Węgier i Ukrainy.


Więcej o: Kolejny sukces zawodników z UKS KK...

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Szydłowca, wzięli udział w Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Szydłowieckiego.

Więcej o: IV Zawody Strzeleckie o Puchar...

Napis Bieg Zygmuntów 2022. W tle żółte zdjęcie z poprzedniej edycji szydłowieckiego biegu, a na nim grupa biegaczy startujących w biegu. Szydłowiec Bieg Zygmuntów.

Tradycyjnie już, jednym z elementów Szydłowieckich Zygmuntów jest odbywający się Bieg Zygmuntów, na który zapraszamy wszystkich miłośników biegania!


Więcej o: Zapraszamy na Bieg Zygmuntów

W dniu 23.04.2022 roku w Ełku odbyły się The Best Warrior Cup I dla zawodników w wieku do 11 lat i Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego powyżej 12 roku życia.

Więcej o: Karatecy z „MUSHIN” na Mistrzostwach...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 01:00 dnia 21.05.2022 do godz. 08:00 dnia 21.05.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami możliwy grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 41

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 00:00 dnia 18.05.2022 do godz. 07:00 dnia 18.05.2022 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 39

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu szydłowieckiego zostanie przeprowadzona w dniach 31.05. - 10.06.2022 r.

Więcej o: Kwalifikacja wojskowa w 2022 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 11:00 dnia 12.05.2022 do godz. 20:00 dnia 12.05.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Miejscami możliwy grad !

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 38

Badanie kontrolne w Nardowym Spisie Powrzechnym Ludności i Mieszkań 2021. Grupa cieszących się ludzi na niebieskim tle.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że od 12 do 24 listopada 2021 roku będzie prowadził badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku.

Więcej o: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie...

Grafika przedstawiająca mężczyznę, trzymającego w dłoniach laptopa

"NOC SPISOWA"
Późno chodzisz spać?
Jeszcze się nie spisałeś?
Mamy coś dla Ciebie!

Więcej o: NOC SPISOWA

Grafika przedstawia placówkę Poczty Polskiej. Na grafice widnieje również napis "Nowe godziny dyżurów rachmistrzów".

Informujemy, że rachmistrzowie spisowi nadal będą pełnili dyżury w placówce Poczty Polskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki 181, jednakże w nowych godzinach.

Więcej o: Nowe godziny dyżurów rachmistrzów w...