Nowe boisko w PG2 im. Mikołaja Kopernika14 września odbył się końcowy odbiór kolejnego boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego dla szydłowieckiej młodzieży. To już drugie nowoczesne boisko, jakim może poszczycić się gimnazjum przy ul. Folwarcznej

Budowę boiska rozpoczęto 21 lipca. Jest to boisko do gier zespołowych – siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Stanowi uzupełnienie oddanego do użytku w ubiegłym roku boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy, przeznaczonego do gry w piłkę nożną.
Nowe boisko posiada nowoczesną nawierzchnię EPDM, jest ogrodzone, wyposażone w piłkochwyt, otoczone szlakiem komunikacyjnym z kostki brukowej. Z boiska korzysta już młodzież. Jest to kolejny nowoczesny obiekt sportowy w Szydłowcu, który jeszcze kilka lat temu nie posiadał infrastruktury sportowej z prawdziwego zdarzenia oprócz stadionu K.S. Szydłowianka.

Nowe boisko odbierała komisja w składzie: zastępca Burmistrza Szydłowca Krzysztof Ziółkowski, sprawujący nadzór wykonawczy Lucjan Sodel, pracownicy wydziałów Zagospodarowania Przestrzennego i Inwestycji oraz Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, przedstawiciel wykonawcy. Obecna była także dyrektor szkoły Krystyna Hanc.