6 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym w ramach zadania OSP – 2022.

Sprzęt został przekazany w ramach pomocy finansowej, w formie dotacji celowej udzielonej naszej gminie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego życzenia i podziękowania dla druhów złożył Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Jednostkami, które otrzymały specjalistyczny sprzęt strażacki, były m.in.: OSP Szydłowiec, OSP Jankowice, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów oraz OSP Wysoka.

W ekwipunku strażackim znalazły się m.in. ubrania specjalne, hełmy oraz kominiarki strażackie.

 

 

Na ręce przedstawicieli jednostek przekazany został również list od Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym dziękuje za poświęcenie i oddanie, podkreślając, że priorytetem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest wspieranie niezwykle ważnej i pożytecznej działalności OSP. Wyraża on również słowa uznania:

- „W tym uroczystym dniu dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom za poświęcenie i oddanie w służbie dla dobra innych. Życzę niegasnącego zapału oraz energii do działania, a przede wszystkim dużo zdrowia i bezpiecznych powrotów z interwencji.”

5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbyło się spotkanie w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Do Szydłowca powoli wkracza świąteczny klimat. Na Rynku Wielkim pojawiła się już choinka. To znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami! Choć w tym roku ilość dekoracji świetlnych zostanie ograniczona, to jednak pewne świąteczne akcenty pojawią się na terenie miasta.

W niedzielę, 4 grudnia w godz. 10- 14 odbędzie się  spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami. W programie imprezy: występy muzyczne, zabawy z animatorem, fotobudka, malowanie twarzy, kucyki/alpaki. 

choinka

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, szydłowieckie służby komunalne posypują wszystkie drogi i chodniki, mieszanką piachu i soli  drogowej, by przemieszczanie się było bardziej komfortowe. 

Wszystkie biblioteki miejskie i szkolne w gminie Szydłowiec, dostały bezpłatnie egzemplarze książki pt. "LUTEK - Żołnierz od Gór Świętokrzyskich".

Publikacja zawiera fragmenty wspomnień Lucjana Krogulca ps. Lutek, żołnierza Armii Krajowej. 

Ofiarodawcą jest wydawca Dwutygodnika Szydłowieckiego i portalu https://szydlowiecki.eu/, firma Starpress Spółka z o.o.

Publikację wsparł Fundusz Patriotyczny.

Wspomnienia "Lutka" można też czytać na portalu: 
https://szydlowiecki.eu/tag/lutek-zolnierz-od-gor-swietokrzyskich/