Konkurs Radio dla Ciebie

Rusza nabór zgłoszeń do konkursu Radia dla Ciebie „Jawor – u źródeł kultury 2023″. Radio Dla Ciebie szuka pasjonatów kultury ludowej – artystów, którzy przyczyniają się do wzbogacania dziedzictwa oraz budują tożsamość regionu.

Samorząd województwa mazowieckiego uruchomił program wsparcia "Mazowsze dla zwierząt 2023". W ramach tej inicjatywy Gmina Szydłowiec złożyła wniosek na kwotę 20 tys. zł na zabiegi sterylizacji i kastracji. Kolejne 20 tys. zł wygospodaruje ze środków własnych.

W Szydłowcu, przy ul. Piaskowej działa Tymczasowy Punkt Przetrzymań – to właśnie tu trafiają bezdomne zwierzęta, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone i nie ma możliwości ustalenia ich właścicieli. Zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną, są zaszczepione, odrobaczone i wysterylizowane i z utęsknieniem czekają na nowe domy.

 

25 marca br. w hali sportowej PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbył się jeden z pięciu cykli turniejów Okręgowego Turnieju Żaków o Puchar Wiosny, organizowanych przez Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza w niedzielę 2 kwietnia 2023 r., o godzinie 18.00 na długi relaks przy dźwięku gongu symfonicznego i mis tybetańskich.

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.