Na zdjęciu widoczny Burmistrz Szydłowca Artur Ludew przekazujący klucz do miasta na ręce delegacji dzieci.

1 czerwca Urząd Miejski w Szydłowcu oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprosiło najmłodszych do wspólnej zabawy. Nad szydłowieckim zalewem od godziny 14:00 pojawiały się świętujące tłumy.

Zgromadzonych w imieniu organizatorów powitała niezawodna Agnieszka Sobutka – Klepaczewska. Otwarcie imprezy to tradycyjne przekazanie magicznego klucza do bram miasta, którego dokonał Burmistrz Artur Ludew. Gospodarz Gminy złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Ubrane na kolorowo, z uśmiechami na ustach dzieci z radością korzystały z przygotowanych atrakcji. Tego dnia każde dziecko mogło zostać kim tylko chce – nie tylko za sprawą animatorek, które zadbały o malowanie twarzy, ale również dzięki partnerom wydarzenia. Przy ul. Folwarcznej pojawili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Każde dziecko mogło zasiąść na policyjnym quadzie, czy motocyklu oraz zajrzeć do radiowozu. Nie brakowało chętnych do przymierzenia sprzętu wykorzystywanego przez stróżów prawa oraz wspólnych zabawa z Aresem – psem policyjnym z szydłowieckiej komendy. Hydronetki ustawione przez szydłowiecką OSP cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko tych, którzy marzą o zostaniu strażakiem. Tego dnia odbyły się także rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej RAS oraz w piłce nożnej plażowej rocznika 2010-2012.

Serdecznie dziękujemy Panu Radnemu Rady Miejskiej Markowi Ceglińskiemu za uatrakcyjnienie Gminnego Dnia Dziecka możliwością przejażdżki na kucyku, co bardzo cieszyło naszych milusińskich. Podziękowania kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, których stoisko cieszyło się także ogromnym zainteresowaniem. Nie możemy zapomnieć o naszych niezawodnych druhach z OSP Szydłowiec – również dziękujemy, że byliście z nami! Świetną pracę wykonały animatorki ze Strefy Karolka, dziewczyny jesteście super! Dziękujemy Paniom malarkom Kasi i Magdzie Majstrak oraz Katarzynie Dąbrowie za sprostanie oczekiwań maluchów w kwestii wymyślnych malowideł na twarzach. Dziękujemy też podopiecznym z Pracowni Muzycznej PIANO Anna Wilkiewicz oraz Teatr Poezji i Muzyki "U Radziwiłła", którzy uświetnili to święto swoimi występami!