Turniej Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska

Turniej piłki nożnej w ramach ogólnopolskich eliminacji rozegrano w sobotę, 11 września na boisku szydłowieckiego Orlika przy ulicy Sportowej. O Puchar Premiera walczyła zaciekle ponad setka dziewcząt i chłopców. Rozgrywki otworzył uroczyście Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, rozpoczynając rywalizację pierwszym uderzeniem piłki.

Rywalizowały ze sobą drużyny zgłoszone przez szkoły i Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu miasta i gminy Szydłowiec w kategoriach dziewcząt i chłopców od 10 do 11 lat. Zawodniczek i zawodników było ponad stu, jednak przepustkę do dalszego szczebla eliminacji mógł otrzymać tylko jeden zespół.

W kategorii dziewcząt 10 – 11 lat zwyciężyła drużyna UKS ,,Korona” przy PSP Nr 1 w Szydłowcu, II miejsce wywalczyły dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdowie a III miejsce zajęła drużyna PSP w Zdziechowie. W kategorii chłopców 10 – 11 lat awans i I miejsce w turnieju wywalczyli chłopcy z PSP Majdów, pokonując w finale drugą drużynę zawodów - UKS ,,Olimpia z Sadku. III miejsce zajęli chłopcy z UKS Spartakus działającego przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Każdy z zawodników, opiekunów i trenerów otrzymał pamiątkową koszulkę z logo turnieju oraz ufundowane przez burmistrza słodycze i napoje a drużyny zajmujące czołowe lokaty - nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Sędziami turnieju byli: pan Stanisław Pęczak i gminny koordynator sportu w Szydłowcu Maciej Kapturski.

Kolejny turniej w kategoriach dziewcząt i chłopców 12 – 13 lat rozgrywany będzie w piątek, 17 września, na o godz. 9.00.

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt UKS ,,Korona”: Wiktoria Pawlak, Klaudia Owczarek, Roksana Jakubczyk, Wiktoria Karpeta, Patrycja Kozioł, Julia Matysiak i Weronika Dąbrowa. Opiekun: Konrad Jankowski.

Wyniki turnieju:

Dziewczęta 10-11 lat.

1. UKS Korona – PSP Majdów 2:1
2. UKS Spartakus – PSP Zdziechów 1:2
3. UKS Spartakus – UKS Korona 0:6
4. PSP Zdziechów – PSP Majdów 0:0
5. UKS Spartakus – PSP Majdów 0:3
6. PSP Zdziechów – UKS Korona 0:3

I miejsce – UKS Korona
II miejsce – PSP Majdów
III miejsce – PSP Zdziechów
IV miejsce - UKS Spartakus

Chłopcy 10-11 lat

Faza eliminacyjna:

1. UKS Olimpia – UKS Korona 2:0
2. UKS Tęcza – UKS Spartakus 0:3
3. UKS Olimpia – PSP Majdów 1:2
4. UKS Spartakus – PSP Wysocko 3:1
5. UKS Korona - PSP Majdów 0;0
6. UKS Tęcza - PSP Wysocko 1:2


Faza półfinałowa:

1. PSP Majdów – PSP Wysocko 4 : 2
2. UKS Olimpia – UKS Spartakus 4 : 1


Finał:

UKS Olimpia – PSP Majdów 1: 2
Mecz o III miejsce:
PSP Wysocko – UKS Spartakus 1 : 3


Kolejność drużyn:

I miejsce – PSP Majdów
II miejsce – UKS Olimpia
III miejsce – UKS Spartakus
IV miejsce – PSP Wysocko
V miejsce – UKS Korona
VI miejsce – UKS Tęcza