Burmistrz Szydłowca z pucharami57 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym przez Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe. Przy zielonych stołach walczono o puchar Burmistrza Miasta Szydłowca.

12 lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Zawody otworzył Andrzej Jarzyński – burmistrz Szydłowca i Marek Zdziech – prezes STS.
- Dziś nasze Towarzystwo cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy w Szydłowcu wielu miłośników tenisa. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miejskim i Radą Miasta, wzbogacamy się o nowy sprzęt i możemy organizować takie imprezy sportowe jak nasz dzisiejszy turniej. Serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi Andrzejowi Jarzyńskiemu za przychylność i ufundowanie pucharów, oraz proszę o oficjalne rozpoczęcie Turnieju – powiedział Marek Zdziech – prezes Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego.
Burmistrz Andrzej Jarzyński przywitał zebranych i wyraził zadowolenie z licznego udziału zawodników. Podkreślił że tenis to dyscyplina sportowa lubiana zarówno przez młodzież jak i dorosłych, oraz poinformował że precyzują się plany utworzenia w strukturach STS sekcji tenisa ziemnego.
- Serdecznie dziękuję panu Prezesowi za zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu w Szydłowcu. Liczę że ta dobra tendencja zostanie zachowana, a Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe będzie się rozwijało o kolejne dyscypliny. Życzę wszystkim miłych wrażeń sportowych – powiedział Andrzej Jarzyński – burmistrz Szydłowca.
Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, open mężczyzn i open kobiet.
- Turniej przebiegał w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, ale nie brakowało zaciętych pojedynków. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i zaangażowania – poinformował Marek Zdziech.
Najlepsi zawodnicy turnieju, w poszczególnych kategoriach, otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.
Zwycięzcami Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Szydłowca zostali:

Kategoria szkoły podstawowe

1. Świercz Kamil
2. Zawistowski Mateusz
3. Maszczyk Michał

Szkoły gimnazjalne

1. Gąciarski Mateusz
2. Łyjak Piotr
3. Cichoń Bartosz

Open mężczyzn

1. Krupa Cezary
2. Radek Arkadiusz
3. Ruzik Tomasz

Open Kobiet

1. Szczepańska Agata
2. Pietras Joanna
3. Niziołek Magdalena