Mistrzostwa w tenisie stołowym w Sadku17 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Sadku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym.

Dyrektor PSP w Sadku Anna Limanin dziękując za wsparcie finansowe umożliwiające organizację tych zawodów, powitała Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego i Jadwigę Kopycką – kierownika MCI oraz uczestników Mistrzostw.
Burmistrz w słowie skierowanym do zebranych, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że szkoła w Sadku tętni życiem także podczas ferii zimowych. Podkreślił potrzebę organizacji zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży. Podziękował inicjatorom Mistrzostw za zaangażowanie i pasję z jaką promują tenis stołowy w naszej gminie. Zawodnikom życzył wielu pozytywnych wrażeń i gry fair play w przyjacielskiej atmosferze.
W Mistrzostwach wzięło udział 33 zawodników. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marek Zdziech, drugie Andrzej Sroka, a trzecie Grzegorz Żak. W kategorii żeńskiej zwyciężyła Agata Szczepańska, drugie miejsce zajęła Paulina Nawrocka, trzecie wywalczyła Marzena Golińska. Zawodnicy z czołowych lokat w obu kategoriach nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami oraz rakietkami tenisowymi. Nagrody ufundowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorami VII Otwartych Mistrzostw w Sadku byli: Przemysław Łyżwa prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia i Jarosław Cender opiekun UKS Olimpia.
- Mistrzostwa jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i starszych mieszkańców. Tenis stołowy jest coraz popularniejszą dyscypliną, dlatego chętnie organizujemy współzawodnictwo w tej dziedzinie. Już dziś zapraszam do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach – powiedział Przemysław Łyżwa.