Szydłowieckie Towarzystwo SportoweSzydłowieckie Towarzystwo Sportowe działa od czerwca 2007 roku.

Do STS–u należy 30 zawodników uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez dwóch trenerów – Marka Zdziecha i Grzegorza Majewskiego.

W ciągu roku szkolnego zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu przez 2 godziny. W czasie tegorocznych ferii zimowych treningi odbywały się codziennie w godz. od 15 do 18.


Zawodnicy trenujący w sekcji biorą udział w rozgrywkach 4 ligi.

- W zakończonych w kwietniu zeszłego roku rozgrywkach nasi zawodnicy zajęli 5 miejsce. Obecnie drużyna przystępuje do rundy rewanżowej – powiedział Marek Zdziech – prezes STS.

Celem działalności Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego jest szkolenie młodych adeptów tenisa stołowego w celu podnoszenia ich umiejętności, zagospodarowanie wolnego czasu, kształtowanie charakteru poprzez systematyczną pracę i współzawodnictwo. W planach jest utworzenie we wrześniu drugiej drużyny młodzieżowej, która startowałaby w rozgrywkach 5 ligi.

26 lutego, podczas treningu w ZS im. Jana Pawła II adeptów tenisa stołowego odwiedził Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Burmistrz rozmawiał z trenerami i zawodnikami o planach i potrzebach Towarzystwa.


STS

Tenis