Turniej pamięci Adriana Lisaka12 marca 2011r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbył się IV Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Adriana Lisaka "Karego".

Działalność Adriana Lisaka, zamiłowanego w harcerstwie wychowawcy, nauczyciela młodzieży, inicjatora wielu imprez o charakterze sportowym, pozostała w pamięci jego kolegów i przyjaciół, z którymi działał w Stowarzyszeniu "Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej", grywał na szydłowieckich boiskach, pracował w PG w Orońsku. Dowodem tej pamięci jest organizowany cyklicznie Turniej Jego imienia w Halowej Piłce Nożnej.

Z inicjatywy Gminnego Koordynatora Sportu w Szydłowcu Macieja Kapturskiego oraz zawodników drużyny Combo i Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej 12 marca rozegrano IV Turniej im. Adriana Lisaka.

W sportowej rywalizacji wzięły udział zespoły związane z historią Szydłowieckich Piątek Piłkarskich, w których Adrian Lisak grał będąc zawodnikiem legendarnej drużyny Centertel, a od 1997 roku Combo.

W zawodach na specjalne zaproszenie organizatorów zagrało siedem drużyn: Combo, Profel, Brooklyn, "Wniebowzięci" Sadek, Oldboys Szydłowianka, Paulina Team, Szydłowiec.

Zebranych przywitał Maciej Kapturski, który przedstawił drużyny, podziękował za uczestnictwo w Turnieju, a następnie przekazał głos Andrzejowi Jarzyńskiemu – burmistrzowi Szydłowca.

- Są postacie które potrafią się w sposób godny, zaszczytny, ale również trwały zapisać się w historii naszego miasta, a przede wszystkim w sercach swoich przyjaciół i bliskich. Przyjaciele to wy drodzy Panowie, którzy chcecie w tym dniu spotkać się, aby uczcić swojego kolegę, powspominać czasy, kiedy był razem z nami. Serdecznie za to wam dziękuję. Dziękuję za to, że potraficie w tak godny sposób uczcić swojego kolegę z boiska, swojego przyjaciela – powiedział Andrzej Jarzyński – burmistrz Szydłowca.

- Adrian był członkiem naszej Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej, pamiętam kiedy jeździł z nami na rowerowe rajdy rodzinne. Chętnie uczestniczył we wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Wspólnotę. Ten turniej jest po to aby żywiej przywołać sobie jego postać w naszej pamięci – tak „Karego” wspominał Artur Łyczek - prezes Wspólnoty, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Na turnieju obecna była rodzina zmarłego Adriana, mama Maria, żona Justyna, córka Paulina.

- Z całego serca składam Wam wszystkim podziękowania. Nie potrafię się inaczej odwdzięczyć jak tylko modlitwą za Was. Dziękuję organizatorom turnieju, dziękuję uczestnikom. Dla mnie, jako matki która straciła syna, to budujące, że tutaj odczuwa się tak szczerą pamięć – powiedziała Maria Lisak.

Tradycyjnie już, pierwszym uderzeniem piłki, zmagania sportowe otworzyła córka Paulina. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, grający mocno się angażowali, a każda bramka budziła duże emocje. Sędziował Sylwester Jaworski.

Zwycięzcą turnieju została drużyna o nazwie "Szydłowiec" przed drużyną z Sadku. III miejsce przypadło ekipie Combo. Nagrodę im. Adriana Lisaka dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Maciej Antczak z drużyny Combo.

Pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Szydłowca, a także nagrody rzeczowe zawodnikom wręczyli: Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej" Artur Łyczek, Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński oraz Justyna Lisak.

Organizatorem Turnieju była "Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej" oraz Urząd Miejski w Szydłowcu. Honorowy patronat nad zawodami sprawował Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.