Medale na srebrnej tacy

Ostatni weekend w naszym mieście stał pod znakiem siatkówki. Kolejny raz do Szydłowca zawitały zespoły z całej Polski, a wszystko to za sprawą 9 Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Do zawodów zorganizowanych przez Rodzinną Akademię Sportu zgłosiło się łącznie 12 drużyn męskich i 12 drużyn żeńskich.

W sobotę w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II między sobą rywalizowały Panie. Po kilku godzinach rozgrywek w duchu fair play, litrach wylanego potu i towarzyszących każdemu spotkaniu emocjach najlepszą drużyną w kategorii kobiet została Kadra Narodowa Polskiego Związku Sportu Niesłyszących pokonując w finale AZS Politechnikę Warszawską. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa Apollo Kraków. Najlepszą zawodniczką uznano jednogłośnie reprezentującą zwycięską drużynę Pamelę Łuszczyńską.

Niedziela to już rozgrywki w męskich składach. Tutaj oczywiście również nie brakowało emocji i zaciętej walki do ostatniego punktu. Ten dzień stał pod szyldem zwycięskiej drużyny reprezentantów naszego miasta. Pierwsze miejsce na podium zajęli Panowie z Rodzinnej Akademii Sportu Szydłowiec, którym w finale uległe drużyna MIX Nowa Iwiczna. W meczu o trzecie miejsce TSSPS Tarnobrzeg pokonała drużynę Zuzanki Warszawa. Wśród drużyn męskich, miano MVP przypadło zawodnikowi z Szydłowca Michałowi Korycińskiemu.

Tradycyjnie wszystkie drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, który dokonał oficjalnego otwarcia turnieju oraz udekorował najlepsze zespoły tegorocznych zmagań wspólnie z Krzysztofem Ubyszem, dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, w murach której zostały rozegrane zawody.