SiatkówkaX Międzymiastowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca odbył się 22 kwietnia 2012 roku. Rywalizacja w siatkówkę to zawody cykliczne organizowane w Szydłowcu od dziesięciu lat. Turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem Panów. W tym roku wzięło w nim udział osiem zespołów ze: Starachowic, Przysuchy, Ciepielowa, Orońska, Kierza Niedźwiedziego, oraz 3 drużyny z Szydłowca.

Turniej otworzył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński i Kierownik Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS Zamek Marek Zdziech. Burmistrz serdecznie powitał wszystkich zawodników i życzył wielu sportowych wrażeń oraz emocjonującej gry w duchu fair play.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Do półfinału awansowały po dwie drużyny z każdej grupy, które zajęły I i II miejsca.

Rozgrywki trwały kilka godzin stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Turniej obfitował w dobre zagrania sprawiając wiele radości zawodnikom i przybyłej publiczności, która co rusz oklaskiwała udane akcje drużyn grających na parkiecie.

Awans do półfinału wywalczyły z grupy pierwszej: „FUKS” Starachowice i „OGIEŃ W OKOPIE” Szydłowiec. Z grupy drugiej awansowały drużyny „DREAM TEAM” Przysucha i „LZS” Kierz Niedźwiedzi. W półfinałach „OGIEŃ W OKOPIE” Szydłowiec pokonał „DREAM TEAM Przysucha 2:0 w setach, a „FUKS” Starachowice pokonał „LZS” Kierz Niedźwiedzi 2:0. W walce o III miejsce „DREAM TEAM” Przysucha pokonał zespół „LZS” Kierz Niedźwiedzi 2:1 w taebreku. Natomiast w finale „OGIEŃ W OKOPIE” Szydłowiec pokonał po zaciętej walce „FUKS” Starachowice 2:1 w setach 19:25, 25:19, 15:13 w taebreku.

Zwycięskie drużyny wystąpiły w następujących składach:

”OGIEŃ W OKOPIE” Szydłowiec: Marcin Sasal, Arek Sasal, Hubert Sasal, Tomasz Sokołowski, Patryk Myśliński, Paweł Kołodziej, Przemek Majewski.

”FUKS” Starachowice: Maciej Kosowski, Tomasz Sobieraj, Bartosz Kosowski, Rafał Erbel, Rafał Fałek, Michał Dziarmega, Karol Wróblewski, Maksymilian Marszałek, Janusz Belicki, Konrad Michalczak, Kamil Dróżdż, Krzysztof Belicki.

”DREAM TEAM” Przysucha: Michał Adamczk, Adrian Kucharczyk, Przemysław Włodarczyk, Adam Ślęzak, Karol Pałgan, Rafał Majewski, Piotr Rejmer, Łukasz Sosiński.

Sędzią głównym turnieju był Rafał Kiljanek, mecze sędziowali: Marcin Ziętkowski, Marcin Sasal, Przemek Majewski.

- Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom turnieju, sędziom, jak również obsłudze technicznej, która czuwała nad przebiegiem rozgrywek. Dziękuję bardzo Ewie Świercz - dyrektorowi ZS im. Jana Pawła II za udostępnienie hali sportowej. Gorąco zapraszam na kolejne sportowe wydarzenie, które będziemy organizowali w Szydłowcu – powiedział Marek Zdziech - kierownik Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS „Zamek”.

Organizatorem X Międzymiastowego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza był Urząd Miejski w Szydłowcu oraz Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”, Wydział Sportu i Turystyki.