Turniej Piłki Nożnej3 maja 2012r na boisku „Orlik 2012” przy ul. Sportowej rozegrano IV Turnieju Piłki Nożnej z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja o Puchar Rady Miejskiej w Szydłowcu.

Po przywitaniu przez kierownika Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS- Zamek Marka Zdziecha zawodników, kibiców oraz zaproszonych gości, turniej otworzył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński życząc sportowej rywalizacji, wielu pozytywnych wrażeń i zwycięstwa najlepszej drużynie. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Leszek Jakubowski i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Społecznych i Socjalnych Krzysztof Gula.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Zespoły zostały rozlosowane do 2 grup po 5 zespołów w każdej. Zgodnie z regulaminem 6 osobowe drużyny grały systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Do półfinału awansowały po 2 drużyny z każdej grupy grając na krzyż tj. OLD BOYS Szydłowiec - MISZCZOWIE ŚWIATA Szydłowiec 0:1,w drugim półfinale spotkały się BUDKI CITY - LEGIA Szydłowiec 1:2

W meczu o 3 m-ce zagrały zespoły pokonane w półfinale OLD BOYS Szydłowiec - BUDKI CITY po zaciętym pojedynku w regulaminowym czasie wynik meczu był bezbramkowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których BUDKI CITY okazały się o 2 trafienia lepsi zajmując 3 m-ce w turnieju. W finale LEGIA Szydłowiec dość przekonująco pokonała MISZCZÓW ŚWIATA Szydłowiec 3:0. Wszystkie mecze stały na dobrym poziomie sportowym i wyzwalały wiele emocji zarówno wśród zawodników jak licznie przybyłej publiczności. Wręczenia dyplomów i pucharów dla zwycięskich zespołów dokonali Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Leszek Jakubowski.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem w sumie zagrało w nim prawie 100 zawodników. Rozgrywki sędziowali: Sylwester Jaworski, Rafał Kiljanek oraz Stefan Łękawski.