Turniej w Majdowie12 maja br. na boisku Orlik przy Zespole Szkół im. biskupa Jana Chrapka w Majdowie odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji X-lecia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej o Puchar Prezesa.

Choć pogoda nie sprzyjała zawodnicy bardzo chcieli rozegrać mecze, głośno akcentując, że deszczu się nie boją. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wspólnie z Przewodniczącym Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Szydłowcu Wojciechem Winiarskim i Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS Zamek Markiem Zdziechem. Obecni byli także sołtysi z Ciechostowic – Piotr Jakubczyk, z Łazów – Jan Karpeta, z Majdowa – Damian Karpeta, ponieważ do mieszkańców tych sołectw skierowany był turniej.

Mecze rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych - do 16 lat i 16+. Sędziował je Marcin Ziętkowski. Zawodników mocno dopingował Bogdan Szcześniak – animator miejscowego Orlika, który udzielał grającym licznych wskazówek.

W kategorii do 16 lat pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Jodła” Majdów, drugie „Zryw” Łazy, trzecie „Burza” Ciechostowice. Najlepszą drużyną w kategorii wiekowej 16+ okazała się „Jabczanka” Łazy, drugie miejsce zajęła „Aktimela”, trzecie „Burza” Ciechostowice, czwarte drużyna „Ciechy”.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali puchary, a pozostałe drużyny zostały nagrodzone dyplomami i piłkami ufundowanymi przez Wspólnotę Ziemi Szydłowieckiej.

Serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom złożył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który wyraził swoje zadowolenie, że dzieci i młodzież chętnie korzystają z obiektów sportowych, a tym samym aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

- Bardzo budujący jest entuzjazm z jakim do gry w piłkę podchodzą młodzi zawodnicy. Obserwując rozgrywki na boisku widać, że praca trenerska Pana Bogdana przynosi efekty. Mam nadzieje, że takie turnieje na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń sportowych w Majdowie – powiedział Wojciech Winiarski.

Organizatorem turniej była Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej wraz z Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu – Zamek.