Wojtek DobrzańskiSzydłowiecki zawodnik sztuk walki – Wojtek Dobrzański, odebrał prestiżowe Stypendium Dariusza Tigera Michalczewskiego.

28 kwietnia 2012r., w trakcie ogólnopolskiej imprezy kolarskiej MTB Maraton Cup, odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowego Stypendium Dariusza Tigera Michalczewskiego, którego laureatem został młody zawodnik dwóch szydłowieckich klubów sztuk walki: „MUSHIN” Karate Kyokushin i „VIKTORIA” Kick Boxing – niespełna 12 letni Wojtek Dobrzański.

Uroczystość zorganizowano w konwencji festynu rodzinnego na urokliwej plaży w Owińskach k/Poznania, a dzięki wspaniałej pogodzie i scenerii tropikalnej wyspy, licznie zebrana publiczność – sportowcy i miłośnicy sportu ze wszystkich stron Polski, często całe rodziny - mogła poczuć się jak nad morzem.

Niestety, z przyczyn losowych nie udało się dojechać Tigerowi Michalczewskiemu, w związku z czym, uroczystego wręczenia nagrody w jego imieniu dokonali: Joanna Zduniak z Zarządu Fundacji Dariusza Tigera Michalczewskiego oraz Michał Główczewski – Prezes Zarządu Towarzystwa Sportowego MTB Team Środa Wielkopolska.

W uroczystości wzięła udział delegacja szydłowieckich karateków, a sam laureat odebrał nagrodę w asyście swoich trenerów. Były fanfary, owacje i gratulacje dla naszego młodego zawodnika – prawdziwe sportowe święto.

- „To był dzień szydłowieckiego sportu, przez chwilę tam właśnie był Nasz Szydłowiec… Przywieźliśmy niezapomniane wrażenia, nawiązaliśmy niezwykle cenne kontakty i przyjaźnie. Jestem pewny, że od tej chwili wielu ludziom w Polsce Szydłowiec nie kojarzy się jedynie z marazmem i bezrobociem, a zasłużenie zaczyna być postrzegany jako znaczący ośrodek sportów walki: Karate Kyokushin Matsushima i Kick-Boxing, z doskonałymi zawodnikami i trenerami oraz wspaniałą młodzieżą w ogóle” – powiedział Wojciech Dobrzański, Prezes Zarządu Stowarzyszenia MUSHIN, prywatnie tata Wojtka.